O nas

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 70 usytuowane jest przy ul. Rokosowskiej 2 z dala od miejskiego zgiełku, w starej części Ochoty. Jest przedszkolem z tradycjami pokoleniowymi. Nasi wychowankowie często nas odwiedzają, a jako dorośli ludzie powierzają nam swoje dzieci.

Budynek posiada 4 przestronne, kolorowe sale zaopatrzone w zabawki oraz pomoce dydaktyczne. W salach znajdują się kąciki zainteresowań, które wykorzystywane są do zajęć oraz zabaw spontanicznych organizowanych przez dzieci. Przedszkole posiada również salę gimnastyczną wyposażoną w sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej (SI), gabinet logopedy, rehabilitanta i psychologa. Duży, zielony ogród jest doskonałym miejscem zabaw i obserwacji przyrody w różnych porach roku. Zapewniamy warunki do wszechstronnego rozwoju dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci w poczuciu akceptacji, tolerancji i bezpieczeństwa.


U nas każde dziecko czuje się wyjątkowo, a rodzice chętnie i aktywnie uczestniczą w życiu przedszkola.

Organem prowadzącym placówkę jest - Miasto Stołeczne Warszawa.

Organem nadzorującym przedszkole jest - Mazowiecki Kurator Oświaty.

W przedszkolu znajdują się cztery grupy wiekowe dla dzieci od 3 do 6 lat. W placówce organizowane są również grupy integracyjne.

Zadaniem przedszkola jest czuwanie nad prawidłowością rozwoju dziecka, pomoc rodzinie w wychowaniu oraz przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną: nauczycieli, pedagogów specjalnych, psychologa, logopedę i rehabilitanta.

Każdą grupą opiekują się dwie nauczycielki pracujące w systemie zmianowym, pracownik obsługi oraz dodatkowo w grupie integracyjnej jeden pedagog specjalny, a w grupie dzieci 3-letnich - pomoc nauczyciela.

Statut przedszkola