Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Święto to dotyczy nas wszystkich – użytkowników pięknej, choć niełatwej polszczyzny i przypomina o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka.

Dnia 23 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego.

Dzieci wzięły udział w zajęciach z panią logopedą.

Recytowały wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „ Reguły dla gaduły” oraz śpiewały piosenkę  „ Proszę i dziękuję”.

Pani  logopeda – Luiza Niemirka, zaprezentowała  wiersz „Chrząszcz” Jana Brzechwy.

Dzieci ćwiczyły sprawność narządów mowy i próbowały swoich sił w łamańcach językowych.

Celem uroczystości było kształtowanie świadomości językowej małych Polaków, wrażliwości i dumy z języka ojczystego,  propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Rozwijaliśmy sprawność językową, pamięć i uwagę słuchową.

W ramach prezentu dla języka ojczystego przypomnieliśmy ważne słowa w języku polskim.